Če preberem – pozabim.

Če vidim – si zapomnim.

Če naredim – znam.

ČISTILNA AKCIJA “OČISTIMO KRANJ 2024”

Tudi letos smo se na naši šoli udeležili akcije Očistimo Kranj. Najprej smo temeljito počistili razrede. Potem smo vzeli rokavice in vreče in se odpravili vsak v svojo smer. Vreme nam je bilo naklonjeno in tako smo daljši sprehod združili s čiščenjem narave. Mlajši učenci pa so si ogledali tudi gasilsko postajo.

Kljub vedno večji ekološki osveščenosti so očitno tovrstne akcije žal še vedno potrebne. Nabrali smo kar nekaj vreč smeti. Želimo si, da bi jih bilo vsako leto manj.

IZMENJEVALNICA SEMEN

V petek 29. 3 bomo učenci II in II/III stipnje v sodelovanju z Ljudsko univerzo v Kranju (LUK) izvedli izmenjevalnico semen. Lepo vabljeni, se vidimo ob 12.00 uri na Cesti Staneta Žagarja 1 v Kranju.

Učiteljici Jasmina R. In Tamara M.

DELOVNA SOBOTA

Obvestilo učencem in staršem

V soboto, 23. 3. 2024, bomo imeli delovno soboto, ki je načrtovana v šolskem koledarju.

Udeležili se bomo čistilne akcije Očistimo Kranj.

Ta dan bodo imeli:

• učenci posebnega programa športni dan,
  • učenci od 1. do 5. razreda tehniški dan,
  • učenci od 6. do 8. razreda naravoslovni dan,
  • učenci 9. razreda tehniški dan.

Dan dejavnosti bomo izvedli v vsakem vremenu, zato bodite vremenu primerno obuti in oblečeni.

V šoli se bomo zbrali ob 8.00 in zaključili ob 12.00. Učenci bodo prejeli malico.

Jutranje varstvo, podaljšano bivanje in kosilo ta dan ne bo organizirano.

UDELEŽILI SMO SE SEJMA ALTERMED

V petek, 15. marca, smo se udeležili Celjskega sejma Altermed, na katerem smo se v okviru Eko šole predstavili s temo Kruh srečnih ust. Na naši stojnici smo predstavili tri projekte, ki smo jih izvedli tekom šolskega leta na posebnem programu in na programu nižjega izobrazbenega standarda. To so:

Od zrna do kruha, Pekarna Helene Puhar in Ej ti, a ti kaj pica Šmonca diši.

Na sejmu je prevladovalo super vzdušje, prav tako je bila naša stojnica odlično obiskana. Še se bomo vrnili.

POPOLDANSKA GOVORILNA URA

Obvestilo staršem

V četrtek, 21. 3. 2024, bo ob 18.00 popoldanska govorilna ura v prostorih šole:

– večina oddelkov v matičnih učilnicah,

– II./III.d (ga. Tina Šluga) v gospodinjski učilnici,

– II./IV.e (ga. Mojca Jereb Šifrer) v učilnici 1. razreda (1. vhod, 1. nadstropje),

– III./V.a (ga. Kristina Rauch) v učilnici I.b (2. vhod, pritličje),

– IV./V./VI. (ga. Bogdana Markič) v tehniški učilnici,

– VI.a (ga. Simona Štempihar) v tehniški učilnici.

Vljudno vabljeni!

ČEBELARSKI DAN

V sredo, 6.3., so nas, učence višjih razredov PPVI, zelo prijazno sprejeli v Čebelarskem centru Gorenjske v Lescah. Spoznali smo življenje čebel, si ogledali čebelnjak ter obiskali satnišnico, kjer se predeluje čebelji vosek v satnice. Izdelali smo si vsak svojo svečko iz dišečega čebeljega voska in obiskali trgovinico z medom in ostalimi čebeljimi pridelki.

RAČUNALNIŠKO TEKMOVANJE

V četrtek 15.2.2024, je na OŠ Jela Janežiča v Škofji Loki potekalo državno računalniško tekmovanje. V kategoriji »Oblikovanje predstavitve« sta našo šolo zastopala Luka Maleš in Martin Martinčič, ki sta zasedla četrto mesto in osvojila srebrni priznanji, v kategoriji »Power Point« pa Matija Jošt in Nejc Komurka, ki sta osvojila tretje mesto in prejela zlati priznanji.

Čestitke tekmovalcem!

NADZIDAVA ŠOLE

Obvestilo staršem

Med zimskimi počitnicami se bo začela nadzidava šole. V času gradnje je načrtovana omejitev gibanja na področju gradbišča. Najprej bodo zaščitili gradbišče ob šoli in za šolo ter pred šolo uredili prostore za kontejnerje, kjer bo uprava. Vsi uporabniki šole bomo uporabljali glavni vhod za učence.

O vseh nadaljnjih spremembah boste pravočasno obveščeni.

Koledar aktivnosti

marec 2024