04 201 42 90

V sredo, 20.10., smo lepo vreme izkoristili za izvedbo naravoslovnega dneva. Učenci od 1.-5. razreda smo obiskali gozd. Mlajši učenci, učenci 1.-3. razreda, smo se odpravili v gozd na Rupi, kjer smo raziskovali gozd in se preizkusili v gozdnem kvizu, kjer smo iskali različne plodove dreves. Nabrali smo tudi nekaj kostanja. Po vrnitvi v šolo smo imeli kostanjev piknik. Učenci 4. in 5. razreda so šli na daljši pohod, v Udin Boršt do mlinčkov. Opazovali so jesenski gozd in se pogovarjali o spremembah, ki se jeseni v gozdu dogajajo. Iskali so gozdne zaklade – žir, želod, storže, gobe različnih barv. Po malici so preskakovali potočke in se preizkusili tudi v gradnji bivakov iz vej. Na poti nazaj do šole so fantje med seboj tekmovali v hitrostnem preskakovanju korenin. Učiteljice so jih komaj dohajale. Vsi smo preživeli čudovit, jesensko obarvan dan!

Dostopnost